Ako upravíme priveľké ďasná?

U zubného lekára si môžete dať upraviť aj ďasno. Niektorým ľuďom ďasno prekrýva predné zuby tak, že im pri úsmeve vidieť viac ružových ďasien ako bielych zubov. Zuby majú neprirodzený tvar – vyzerajú krátke a široké. Tento estetický problém sa volá gummy smile a je jednoducho riešiteľný

gummy smile dasna

Gummy smile - keď ďasno zakrýva pekné zuby

„Ďasno sa dá upraviť mikrochirurgickým zákrokom. Korunka zuba, ktorá je schovaná za ďasnom sa jednoducho odokryje. Je to efektívny zákrok, ktorý má významný vplyv na vzhľad zubov a celkového úsmevu,“ hovorí zubný lekár Martin Plevák zo Zubnej ambulancie Doc. Lindauera, ktorá sídli na Špitálskej ulici v Bratislave.

Martin Plevák pracoval v Nemecku, kde pacienti chodili na úpravu ďasna k zubnému lekárovi cielene. Úpravy sa najviac domáhali mladí ľudia, ktorí neboli spokojní s prominentnými ďasnami.

Rýchlo sa hojí

„Na Slovensku o tom nevedia. Podstúpili ho pacienti, ktorým som takúto možnosť ponúkol pri preventívnej prehliadke alebo pri plánovaní komplexnej rekonštrukcie zubov. Na druhej strane to robia len zubní lekári so skúsenosťami v parodontológii a mikrochirurgii,“ hovorí lekár, ktorý plánuje ideálny tvar zubov v 3D vizualizácii.

Úprava ďasna sa robí najčastejšie na viditeľných zuboch, od jednotky po päťku. Predchádza jej röntgenová snímka a fotografická analýza. Ďasno nesmie byť zapálené, ak je, treba ho najprv ošetriť. Ďasno sa po tomto jednoduchom zákroku rýchlo zahojí a zuby svojím prirodzeným tvarom skrášlia celý úsmev.

© - zubambulancia.sk

foto:adobestock, zubambulancia.sk

Ďalšie novinky

Zoznam článkov: