Takto sa robia nové zuby - čaká vás 6 krokov

Fazety sú tenké keramické zuby z ultraľahkého materiálu. S nimi si môžete dopriať krásne zuby ako hollywoodske hviezdy. Z vašich zubov niekedy netreba brúsiť vôbec, niekedy veľmi málo. Preto sú fazety také obľúbené. Čo vás čaká v Zubnej ambulancii Doc. Lindauera na Špitálskej ulici v Bratislave?

1.   Konzultácia s pacientom

Najprv sa s vami porozprávame, aké zuby by ste chceli mať. Skontrolujeme ich, urobíme fotodokumentáciu, röntgen a odtlačok.

2.   Digitálna vizualizácia

Pomocou počítačového programu analyzujeme a navrhneme váš úsmev, tvar a pozíciu zubov. Na digitálnej vizualizácii vám ukážeme ideálny úsmev s novými zubami - fazetami.   

3.   Skúška ako u krajčíra

Nový tvar si vyskúšate priamo na vašich zuboch. Nasadíme vám na ne model novonavrhnutých zubov. Obíde sa to bez obrusovania. Takto si môžete priamo v ústach pozrieť váš nový úsmev a celkový vzhľad. 

4.    Preparácia zubov 

Vaše zuby pripravíme na keramické fazety a to tak, že ich podľa potreby mierne obrúsime a urobíme precízny odtlačok. Pokým sa budú fazety vyrábať, nasadíme vám na zuby provizórne fazety.

5.   Výroba keramických faziet

Zubný technik vymodeluje a vyrobí keramické fazety individuálne na jednotlivé zuby v priebehu niekoľkých dní. Farebne ich prispôsobí vášmu želaniu.

6.    Konečné nasadenie

Hotové fazety sa na vašich zuboch finálne skontrolujú a permanentne sa nalepia kompozitným cementom. Teraz ste pripravený ukázať svetu váš nový očarujúci úsmev. 

© zubambulancia.sk

Ďalšie novinky

Zoznam článkov: