Máme novú lampu na bielenie zo svetovej výstavy

Zubná ambulancia Doc. Lindauera má novú profesionálnu lampu na bielenie zubov, takzvaný Bleaching. Je to horúca novinka nemeckej kvality, ktorú iba vlani prezentovali na Svetovej výstave IDS 2017. Zohľadňuje vyše dvadsaťročné skúsenosti v oblasti bielenia zubov. 

„Kým technologicky staršie lampy sa prehrievali, čo niekedy spôsobovalo citlivosť zubov, nová technológia je šetrnejšia. Nová LED technológia automaticky dávkuje teplo podľa potreby, ale zachováva si pritom vysoký výkon,“ hovorí zubný lekár Martin Plevák. 

bielenie-zubov

Sklovina pod mikroskopom

Lampa bieli pigmenty, usadené medzi kryštálmi zubnej skloviny. Čo sa deje pritom so sklovinou? Bezprostredne po každom bielení je na zube pod mikroskopom vidieť, že má zmenenú povrchovú štruktúru. Podobne, ako po konzumácii kyslého jedla. 

„Zub sa vráti do pôvodného stavu tak, že sa prirodzene do niekoľkých hodín mineralizuje.“ vysvetľuje Martin Plevák. 

Bielenie „Made in Germany“

Podstatou bielenia je, že sa lampou aktivuje bieliaci gél nanesený na zuboch. Jedna dávka trvá 15 minút a môže sa zopakovať, kým sa zuby nevybielia do žiadaného odtieňa. Potom klient dostane vitamínový ochranný gél na regeneráciu.   

Konzumáciou kávy, čaju, červeného vína a rôznych farebných jedál zuby opäť naberajú pigmenty a po niekoľkých rokoch sa opäť sfarbia. Bielenie sa potom môže zopakovať. 

Iba vlastné zuby

Bieliť sa dajú iba vlastné zuby. Na mŕtvom zube je možné zmeniť farbu pomocou špeciálneho gélu, ktorý sa aplikuje do zuba.

Nedajú sa bieliť výplňové a keramické materiály. Ani zuby, ktorých sfarbenie nie je spôsobené pigmentmi.  Sú to zmeny vytvorené v dôsledku ochorenia alebo užívania antibiotík.

bielenie-zubov-bleaching

© - zubambulancia.sk

foto: WHITEsmile.de, pixabay, AdobeStock


Ďalšie novinky

Zoznam článkov: